Dům Jeana Monneta 

Dům Jeana Monneta

Další místa
Dům Jeana Monneta

Dům Jeana Monneta je místem, kde se můžete seznámit s životem a prací jednoho z architektů dnešní Evropy. Interaktivní stálá expozice vás seznámí s osobností Jeana Monneta a přiblíží vám úspěchy, kterých za svůj život dosáhl.

0
99
let
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Dům Jeana Monneta

Další místa
Dům Jeana Monneta
0
99
let
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Domov Jeana Monneta v obci Bazoches-sur-Guyonne, prodchnutý evropskou historií, byl po desetiletí svědkem státníkovy neúnavné práce. Multimediální expozice seznamuje návštěvníky s osobností Jeana Monneta a tím, jak ovlivnil dnešní Evropu, ale ukazuje také, jaký význam mají evropské instituce pro náš život.

Dům se nachází se 45 km západně od Paříže a svou polohou představoval pro Jeana Monneta ideální útočiště před ruchem francouzského hlavního města, kde mohl rozvíjet svou vizi evropského míru a jednoty.

Vstup je zdarma a návštěva trvá asi 60 minut.

Otevírací doba

pondělí – pátek sobota – neděle
9:00–18:00 10:00–18:00
pondělí – pátek
9:00–18:00
sobota – neděle
10:00–18:00
 
 

Muzeum je zavřeno v tyto dny: 1. ledna, 1. května, 1. listopadu a 24., 25. a 31. prosince.

Individuální návštěvy

Jednotliví návštěvníci a skupiny čítající méně než 10 osob nepotřebují k návštěvě muzea předchozí rezervaci. Expozici si mohou prohlédnout vlastním tempem, s využitím multimediálního průvodce, který je k dispozici ve francouzštině, angličtině a němčině.

Skupinové návštěvy

Skupiny více než 10 osob si musí multimediální průvodce i prohlídky s průvodcem zarezervovat předem.

Návštěvy s multimediálním průvodcem jsou k dispozici ve francouzštině, angličtině a němčině a je třeba je zarezervovat alespoň 2 týdny předem.

Prohlídky s výkladem jsou k dispozici ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině a italštině. Musí se rezervovat nejméně 4 týdny předem a lze je přizpůsobit zájmům skupiny. Je možné se zaměřit na různá témata, od historického pohledu na evropský mír až po dnešní Evropskou unii.

Pro školní skupiny lze rovněž uspořádat kreativní workshopy, které žákům a studentům blíže představí témata, jako je evropské občanství či způsob, jakým Evropa reaguje na změnu klimatu.

Chcete-li si rezervovat skupinovou návštěvu, volejte prosím:
+33 (0)1 34 86 12 43
+32 (0)2 28 41 357

Kdo byl Jean Monnet?

Jean Monnet se narodil a vyrůstal v rodině výrobců koňaku. Celý svůj život zasvětil práci, která měla výrazný mezinárodní rozměr. Vždy byl přesvědčen, že lidem se povede lépe, spojí-li své síly. Svou profesní dráhu zahájil v rodinném podniku a později se věnoval mezinárodním financím. Během obou světových válek usiloval o to, aby přesvědčil Spojence ke spolupráci.

Po roce 1945 se Monnet snažil najít trvalé řešení, které by zabránilo dalším válkám na evropské půdě. Se zřetelem na ukončení francouzsko-německé rivality vypracoval spolu s Robertem Schumanem plán, na jehož základě začaly evropské země sdílet produkci uhlí a oceli, což vedlo k vytvoření prvního Evropského společenství – Evropského společenství uhlí a oceli – a připravilo půdu pro další evropskou spolupráci.

Dům Jeana Monneta

7 chemin du Vieux Pressoir, Houjarray
78490 Bazoches sur Guyonne
Francie

invalidní vozík

Praktické informace

Pokračujte v návštěvě

  
15.00 do 17.00 28-01-2020

Meet the Finnish Ambassador

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině- Join the Finnish Ambassador to France to mark the end of the Finnish Presidency of the European Union.

Další místa
Dům Jeana Monneta

Europa Experience

Další místa

Dům evropských dějin

Brusel
Dům evropských dějin
90'
10-150
24