Euroopa Parlamendi istungisaal 

Euroopa Parlamendi istungisaal

Brüssel
Istungisaal

Brüsselis asuvad Euroopa Parlamendi liikmete bürood. Istungisaali külastamine on suurepärane võimalus kogeda maailma suurima riikideülese parlamendi erilist õhkkonda ning tutvuda selle volituste ja tegevusega.

30-90'
1-100
24

Euroopa Parlamendi istungisaal

Brüssel
Istungisaal

Euroopa Parlamendi istungisaalis on kohad kõigile parlamendiliikmetele. Täiskogu istungite ajal toimuvad seal Euroopa Parlamendi kõige pikemad ja tähtsamad arutelud, mille tulemusena on toimunud palju ajaloolise tähtsusega hääletusi. Külastus on tasuta. Külastuse eelnev broneerimine on vajalik ainult rühmade puhul, üksikkülastajad külastusaega kinni panema ei pea.

Euroopa Parlamendi kalendrist saab vaadata Brüsseli istungite toimumise aega – need on tähistatud punasega ja toimuvad kolmapäevast neljapäevani.

Nädalavahetustel ning ametlike puhkepäevade ja riigipühade ajal külastusi ei toimu. 2020. aastal on ametlikud puhkepäevad: 09.04, 10.04, 13.04, 01.05, 21.05, 22.05, 01.06, 21.07, 02.11, ja 24.12 kuni 01.01.2021 (kaasa arvatud).

Üksikkülastajad

Üksikkülastajad saavad istungisaali külastada multimeediagiidi abil, osaleda infotunnis või jälgida täiskogu istungeid. Istungisaali saavad külastada üksikisikud, pered ja kuni kümnest isikust koosnevad väikesed rühmad. Alla 14-aastaseid lapsi peavad saatma täiskasvanud. Palume saabuda külastajate sissepääsu juurde 15 minutit enne külastuse algust.

 

Multimeediagiid

Külastage istungisaali endale sobivas tempos multimeediagiidiga, mis on saadaval 24 ELi ametlikus keeles. Multimeediagiidiga külastus kestab umbes 60 minutit. NB! Multimeediagiidiga külastus ei ole võimalik täiskogu istungite ajal.

Multimeediagiidi võib alla laadida juba enne külastuse algust. Rakendus „EP Visit“ on saadaval rakenduste poodides Apple Store ja Google Play. Rakendus ei tööta väljaspool istungisaali külastajate ala.

Külastusajad

esmaspäevast neljapäevani reedel
kell 9.00–16:00 kell 9.00–12.00
esmaspäevast neljapäevani
kell 9.00–16:00
reedel
kell 9.00–12.00
 
 

Infotunnid

Muutke oma külastus vahetumaks ja osalege infotunnis, kus Euroopa Parlamendi töötaja tutvustab teile parlamendi tegevust ja rolli. Infotunde pakutakse esmaspäeviti ja suveperioodil iga päev (vt ajakava allpool). Infotund kestab 30–60 minutit ja toimub inglise või prantsuse keeles (teistes keeltes võimaluse korral).

Infotundide ajakava: septembrist juunini

esmaspäeval
kell 11.00 ja 15.00
esmaspäeval
kell 11.00 ja 15.00
 
 
 
 

Infotundide ajakava: juulis ja augustis

esmaspäevast neljapäevani reedel
kell 11.00 ja 15.00 kell 11.00
esmaspäevast neljapäevani
kell 11.00 ja 15.00
reedel
kell 11.00
 
 

Jälgige täiskogu istungit

Täiskogu istungi ajal on piiratud arvul külastajatel võimalik jälgida istungit kuni tund aega. Sissepääs sõltub vabade kohtade olemasolust. Brüsseli täiskogu istungite täpseid toimumisaegu vaadake kalendrist.

Külastusajad osaistungjärkude ajal

kolmapäeval neljapäeval
kell 15.00–17.30 kell 9.00–12.00
kolmapäeval
kell 15.00–17.30
neljapäeval
kell 9.00–12.00
 
 

Rühmad

Istungisaali külastusi korraldatakse 10–100 isikust koosnevatele rühmadele ning need tuleb broneerida 2–3 kuud ette. Taotluste rahuldamine sõltub ruumide ja kõnelejate olemasolust.

Rühmakülastus kestab 1–2 tundi ja sisaldab rühmale kohandatud infotundi, mille käigus parlamendi töötaja tutvustab Euroopa Parlamendi rolli ja volitusi, küsimuste ja vastuste vooru ning istungisaali galerii külastamist. Külastusi pakutakse kõigis 24-s ELi keeles esmaspäevast reedeni. Olenevalt Euroopa Parlamendi ajakavast saavad rühmad mõnikord istungit ka rõdult tund aega jälgida.

Külastuse broneerimiseks tuleb rühmajuhil täita taotlusvorm veebis.

Mitme hoone kombineeritud külastus

Märkige palun broneeringutaotlust täites, kas soovite kombineerida istungisaali külastuse ka Parlamentariumi ja/või Euroopa Ajaloo Maja külastusega. Sellisest kavatsusest ette teatamine tagab külastuse ladusa kulgemise.

 

Euroopa Parlamendi kunstikogu

Euroopa Parlamendi istungisaali külastajad saavad vaadata ka kunstiteoseid, mis kuuluvad Euroopa Parlamendi kunstikogusse.

Kunstikogus on kokku 387 Euroopa Liidu liikmesriikidest pärit nüüdiskunsti teost. Kogu üks tunnusjooni on paljulubavate noorte kunstnike tööde suur osakaal. Lisaks on Euroopa Parlament annetusena saanud üle 120 taiese. Kunstiteoseid antakse parlamendile sageli ka deposiidina hoiule ja eksponeerimiseks.

 

Turvalisus

Euroopa Parlamendi hoonetesse pääsuks peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass).

Kõik külastajad ja nende kotid läbivad enne hoonetesse lubamist turvakontrolli, mis on sarnane lennujaama turvakontrolliga. Keelatud on kaasa tuua relvi, lõhke- või tuleohtlikke ained, pipragaasi, terariistu ja muid esemeid, mida võib lugeda relvadeks. Belgia seaduste kohaselt võidakse teatavad keelatud esemed üle anda politseile.

Pildistamine ja filmimine on lubatud külastajate alal, kuid keelatud turvaalas ja istungisaali rõdul täiskogu istungi ajal.

Puuetega pääs

Meie töötajad teevad meeleldi koostööd viipekeeletõlkidega. Nende organiseerimine on rühmajuhi ülesanne.

Kui vajate eriabi, palun teatage meile sellest ette.

Muud teenused

Paul-Henri Spaaki hoones asub söökla, kuid see teenindab vaid rühmi (ettetellimisel).

Istungisaal

Paul-Henri Spaaki hoone
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brüssel
Belgia

Kuidas kohale tulla?

Euroopa Parlamendi vahetus läheduses asub Brüsseli Luxembourgi raudteejaam.

Wi-fi

Praktiline teave

Külasta ka neid:

  

Rollimäng

Brüssel
Parlamentarium
14
18
aastat
150'
16-32
24

Euroopa jaam

Brüssel
Euroopa jaam
15'
1
24

Euroopa Ajaloo Maja

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja
90'
10-150
24

Parlamentarium

Brüssel
Parlamentarium
90'
10
24