Euroopa Ajaloo Maja 

Euroopa Ajaloo Maja

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja

Euroopa Ajaloo Maja kutsub külastaja rännakule Euroopa ajalukku – müütide ja avastuste aegadest kuni 20. sajandi kaose ja ühtekoondumiseni – ning ärgitab mõtlema Euroopa tulevikule.

90'
10-150
24

Euroopa Ajaloo Maja

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja

Sissepääs on tasuta ja külastuseks kulub aega umbes 90 minutit. Näituste tekstid on kättesaadavad kõigis 24 Euroopa Liidu ametlikus keeles. Maja pakub ea- ja jõukohaseid materjale ja tegevusvõimalusi ka kooliõpilastele, lastega peredele ja rühmadele.

Lahtiolekuajad

esmaspäeval teisipäevast reedeni laupäeval ja pühapäeval
kell 13:00–21:00 kell 9.00–18.00 kell 10.00–18.00
esmaspäeval
kell 13:00–21:00
teisipäevast reedeni
kell 9.00–18.00
laupäeval ja pühapäeval
kell 10.00–18.00

Muuseum on suletud: 1. jaanuaril, 1. mail, 1. novembril ning 24., 25. ja 31. detsembril.

Üksikkülastajad

Üksikkülastajad ja vähem kui kümnest inimesest koosnevad rühmad ei pea külastusaega ette broneerima. Külastajad saavad näitusega tutvuda omal käel. Abiks on multimeediagiid, mis on saadaval kõigis 24 Euroopa Liidu keeles.

Igal teisipäeval kell 12.15–13.00 toimub eelregistreerimiseta ingliskeelne ekskursioon giidi saatel.

Rühmad

Rohkem kui kümnest inimesest koosnevad rühmad peavad veebis külastusaja broneerima – multimeediagiidi kasutamisega külastuse vähemalt kaks nädalat ette, giidi saatel ekskursiooni neli nädalat ette. Multimeediagiidi puhul on valida 24 Euroopa Liidu ametliku keele vahel, giidi saatel ekskursioone pakutakse inglise, hollandi, prantsuse ja saksa keeles.

Mida Euroopa Ajaloo Maja pakub

Püsinäitus
Püsinäitus annab ülevaate Euroopa ajaloost – alates Euroopa lätetest ja kujunemisest kuni sõja lahvatamise ja parema elu otsinguteni välja.

Ajutine näitus „Rahutu noorus“
Rahutu noorus“ on lugu neljast noorte põlvkonnast, kes kasvasid üles eelmise sajandi olulistel kümnenditel.

Haridus ja õppetöö
Õpilastele pakutakse seminare ja õppematerjale, mis aitavad neil avastada Euroopa ajalugu ja selle jälgi tänapäevas.

Peredele
Pakume tegevust ja üritusi kogu perele – nii saavad vanemad ja lapsed ühiselt Euroopa ajalugu uurida.

Ajalooga maja

Euroopa Ajaloo Maja paikneb keset Leopoldi pargi (Parc Léopold) rohelust, kaunilt renoveeritud Eastmani hoones. 25 aakri suurune Leopoldi park, kunagine kuningliku loomaaia maa-ala, avati üldsusele juba 1880. aastal. Pargi servas asuv ilus järv ja selle ümbrus on loomade ja lindude elupaik. Pargis on ka ruumi piknikku pidada ja rahus istuda. Euroopa Ajaloo Maja hoone, mis ehitati 1930. aastatel puudustkannatavatest peredest laste hambaravikliinikuks, on algset arhitektuuri arvesse võttes hoole ja armastusega renoveeritud. Maja sees pöörake tähelepanu kaunilt restaureeritud art deco stiilis maalingutele, mis kujutavad Prantsuse kirjaniku Jean de La Fontaine'i valmidest tuntud loomi.

Turvalisus

Euroopa Parlamendi hoonetesse pääsuks peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass).

Kõik külastajad ja nende kotid läbivad enne hoonetesse lubamist turvakontrolli, mis on sarnane lennujaama turvakontrolliga. Keelatud on kaasa tuua relvi, lõhke- või tuleohtlikke ained, pipragaasi, terariistu ja muid esemeid, mida võib lugeda relvadeks. Belgia seaduste kohaselt võidakse teatavad keelatud esemed üle anda politseile.

Puuetega pääs

Meie töötajad teevad meeleldi koostööd viipekeeletõlkidega. Selliste tõlkide teenuse organiseerimine on rühmajuhi ülesanne.

Muud teenused

Euroopa Ajaloo Majas on lukustatavad hoiukapid, beebiruum, riidehoid, pood ja 60 istekohaga kohvik, kust saab osta karastavaid jooke ja suupisteid.

Euroopa Ajaloo Maja

Rue Belliard / Belliardstraat 135
1000 Brüssel
Belgia

Kuidas kohale tulla?

Euroopa Parlamendi külastajad Brüsselis võivad nüüd oma auto parlamendi parklasse jätta, kui vähemalt 24 töötundi enne külastust koha reserveerivad.

Wi-fi

Praktiline teave

Külasta ka neid:

  

#MuseumMondays

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja

Töölehed

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja
12
18
aastat
90'
10-60
EN, FR, NL, DE

Avastusretked

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja
6
10
aastat
10-30
EN, FR, NL, DE