Eiropas Parlamenta sēžu zāle 

Eiropas Parlamenta sēžu zāle

Briselē
Sēžu zāle

Eiropas Parlamenta deputātu biroji atrodas Briselē. Plenārsēžu zāles apmeklējums ir lielisks veids, kā izbaudīt aizraujošo gaisotni pasaulē lielākajā transnacionālajā parlamentā un izprast tā pilnvaras un funkcijas.

30-90'
10-100
24

Eiropas Parlamenta sēžu zāle

Briselē
Sēžu zāle

Sēžu zālē ir sēdvietas visiem Eiropas Parlamenta deputātiem. Plenārsēžu laikā šī zāle tiek izmantota Eiropas Parlamenta plašākajām un svarīgākajām debatēm, un tajā ir notikuši daudzi vēsturiski nozīmīgi balsojumi. Apmeklējumi ir bez maksas. Grupu apmeklējumi ir jārezervē iepriekš, individuāliem apmeklētājiem iepriekšēja rezervācija nav nepieciešama.

Lai iekļūtu Eiropas Parlamenta telpās, ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments (personas apliecība vai pase).

Ieskatieties  Eiropas Parlamenta kalendārā, lai pārliecinātos, kad notiek Briseles sesija. Sesijas notiek trešdienas līdz ceturtdienai, un sesiju dienas kalendārā ir atzīmētas sarkanā krāsā.

Nedēļas nogalēs, iestādes brīvdienās vai svētku dienās apmeklējumi nenotiek. 2020. gadā: 09/04, 10/04, 13/04, 01/05, 21/05, 22/05, 01/06, 21/07, 02/11, līdz 24/12 gada 01/01/2021 ieskaitot.

Individuāli apmeklējumi

Sēžu zāles apmeklējuma laikā individuālie apmeklētāji var izmantot multivides gidus, noklausīties personalizētu prezentāciju vai vērot plenārsēdes norisi. Sēžu zāli var apmeklēt individuāli apmeklētāji, ģimenes un grupas ne vairāk kā 10 cilvēku sastāvā. Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, jāatrodas pieaugušā pavadībā. Pie apmeklētāju ieejas jāierodas vismaz 15 minūtes pirms paredzētā apmeklējuma sākuma.

Multivides gidi

Sēžu zāli apmeklētāji var apskatīt paši savā ritmā, izmantojot multivides gidus, kas pieejami 24 oficiālajās ES valodās. Apmeklējums ar multivides gidu ilgst aptuveni 60 minūtes. Lūdzam ņemt vērā, ka tad, kad notiek plenārsēde, apmeklējuma laikā nevar izmantot multivides gidus.

Multimediju gidu var lejupielādēt pirms apmeklējuma sākuma. Lietotne “EP Visit” ir pieejama “Apple Store” un "Google Play". Lūdzam ņemt vērā, ka lietotne nedarbojas ārpus apmeklētājiem paredzētās sēžu zāles zonas.

Apmeklējumu laiks

Pirmdienās – ceturtdienās Piektdienās
9.00 – 16.00 9.00 – 12.00
Pirmdienās – ceturtdienās
9.00 – 16.00
Piektdienās
9.00 – 12.00
 
 

Last entry is at 16.00 from Monday to Thursday and at 12.00 on Friday.

Prezentācijas sēžu zālē

Prezentācijas Izmantojiet iespēju apmeklējuma laikā noklausīties prezentāciju par Eiropas Parlamenta darbību un nozīmi. Prezentācijas notiek pirmdienās; vasarā — katru dienu (sk. zemāk pieejamo grafiku). Prezentācija ilgst 30–60 minūtes un tiek sniegta vai nu angļu, vai franču valodā (atkarībā no iespējām arī citās valodās).

Laiki, kuros tiek piedāvātas prezentācijas: No septembra līdz jūnijam

Pirmdienās
11.00 un 15.00
Pirmdienās
11.00 un 15.00
 
 
 
 

Laiki, kuros tiek piedāvātas prezentācijas: Jūlijā un augustā

Pirmdienās – ceturtdienās Piektdienās
11.00 un 15.00 11.00
Pirmdienās – ceturtdienās
11.00 un 15.00
Piektdienās
11.00
 
 

Sekošana līdzi plenārsēžu norisei

Plenārsēžu norisi individuālie apmeklētāji var vērot vienu stundu, taču apmeklētāju skaits ir ierobežots. Apmeklējuma iespēja ir atkarīga no brīvo vietu skaita. Ieskatieties kalendārā, lai noskaidrotu, kad notiek plenārsēdes Briselē.

Apmeklējumu laiks plenārsēžu laikā

Trešdienās Ceturtdienās
15.00 – 17.30 9.00 – 12.00
Trešdienās
15.00 – 17.30
Ceturtdienās
9.00 – 12.00
 
 

Grupas

Sēžu zāles apmeklējumus var organizēt grupām 10–100 cilvēku sastāvā, un tie jārezervē 2–3 mēnešus iepriekš. Apmeklējumu pieprasījumi tiks apstiprināti atkarībā no telpu un runātāju pieejamības.

Grupu apmeklējumi ilgst 1–2 stundas, kuru laikā kāds no darbiniekiem sniedz informāciju par Eiropas Parlamenta funkcijām un pilnvarām, apmeklētāji var uzdot jautājumus un pēc tam doties apskatīt sēžu zāli. Tos var veikt no pirmdienas līdz piektdienai visās 24 ES valodās. Atkarībā no Eiropas Parlamenta darba kalendāra grupas var sekot līdzi plenārsēdes norisei vienu stundu, vērojot to no apmeklētājiem paredzētā balkona.

Grupas vadītājs var rezervēt apmeklējumu, aizpildot tiešsaistē pieejamo pieteikuma veidlapu.

 

Vairāku objektu apmeklējumu apvienošana

Rezervācijas pieprasījumā lūdzam norādīt, vai vēlaties sēžu zāles apmeklējumu apvienot ar apmeklētāju centra Parlamentarium un/vai Eiropas vēstures nama apmeklējumu. Sniedziet informāciju laikus, un jūsu apmeklējums noritēs bez aizķeršanās.

Eiropas Parlamenta mākslas darbu kolekcija

Sēžu zāles apmeklētājiem ir arī iespēja aplūkot mākslas darbus no Eiropas Parlamenta mākslas darbu kolekcijas.

Šo kolekciju veido 387 modernās mākslas darbi, kurus veidojuši daudzsološi jaunie mākslinieki no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Eiropas Parlaments ir arī saņēmis vairāk nekā 120 ziedotu mākslas darbu un savās telpās regulāri izstāda tam aizdotus darbus.

 

Drošība

Lai iekļūtu Eiropas Parlamenta telpās, ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments (personas apliecība vai pase).

Pie ieejas tiks veikta visu apmeklētāju un somu drošības kontrole — līdzīgi, kā tas tiek darīts lidostās. Ir aizliegts ienest šaujamieročus, sprāgstvielas vai viegli uzliesmojošas vielas, gāzes baloniņus, asus priekšmetus un citas lietas, ko var uzskatīt par ieročiem. Saskaņā ar Beļģijas tiesību aktiem dažus aizliegtus priekšmetus var nodot policijai.

Apmeklētājiem paredzētajās telpās var fotografēt un filmēt, bet drošības zonā un sēžu zāles galerijā plenārsēžu laikā to darīt ir aizliegts.

Pieejamība

Mūsu darbinieki apmeklējuma laikā labprāt sadarbojas ar zīmju valodas tulkiem. Šādu tulku pakalpojumu noorganizēšana ir grupu vadītāju ziņā.

Ja jums ir vajadzīga īpaša palīdzība, lūdzam darīt mums to zināmu iepriekš.

Apmeklētāju ērtībām

Paul-Henri Spaak ēkā atrodas ēdnīca, bet tā ir pieejama tikai grupām un tikai ar iepriekšēju rezervāciju.

Sēžu zāle

Paul Henri Spaak building
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brussels
Belgium

Kā tur nokļūt

Vistuvāk Eiropas Parlamentam atrodas Briseles Luksemburgas stacija.

Neredzīgu apmeklētāju ērtībām
Kafejnīca
Nedzirdīgu apmeklētāju ērtībām
Restorāns
Bagāžas glabātava
Pārvietošanās ar palīglīdzekļiem
Wi-fi

Praktiska informācija

Turpināt apmeklējumu

  

Eiropas vēstures nams

Briselē
Eiropas vēstures nams
90'
10
24

Apmeklētāju centrs Parlamentarium

Briselē
“Parlamentarium”
60'
6
24

Lomu spēle

Briselē
“Parlamentarium”
14
18
gadi
150'
16-32
24

Eiropas stacija

Briselē
Eiropas stacija
15'
1
24