Eiropas vēstures nams 

Eiropas vēstures nams

Briselē
Eiropas vēstures nams

No mītiem un atklājumiem līdz 20. gadsimta haosam un vienotībai — Eiropas vēstures nams aizved apmeklētājus ceļojumā, stāstot par Eiropas vēsturi un liekot padomāt par tās nākotni. Ieeja ir bez maksas.

90'
10-150
24

Eiropas vēstures nams

Briselē
Eiropas vēstures nams

Ieeja ir bez maksas, un apmeklējums ilgst aptuveni 90 minūtes. Eksponātu apraksts ir pieejams visās 24 oficiālajās Eiropas Savienības valodās. Ir pieejami arī pielāgoti materiāli un nodarbības skolām, ģimenēm un apmeklētāju grupām.

Darbalaiks

Pirmdienās Otrdienās – piektdienās Sestdienās un svētdienās
13.00 – 21.00 9.00 – 18.00 10.00 – 18.00
Pirmdienās
13.00 – 21.00
Otrdienās – piektdienās
9.00 – 18.00
Sestdienās un svētdienās
10.00 – 18.00

Muzejs ir slēgts: 1. janvārī, 1. maijā, 1. novembrī un 24., 25., 31. decembrī.

Individuāli apmeklējumi

Individuāliem apmeklētājiem un grupām, kurās ir mazāk nekā 10 cilvēku, muzeja apmeklējums nav iepriekš jārezervē. Izstādi apmeklētāji var apskatīt paši savā ritmā, izmantojot multivides gidus, kas pieejami visās 24 Eiropas Savienības valodās.

Apmeklējumi gida pavadībā angļu valodā notiek katru otrdienu no 12:15 līdz 13:00 (nav iepriekš jārezervē).

Grupas

Apmeklētāju grupām, kuru dalībnieku skaits ir lielāks nekā 10, apmeklējums ir jārezervē tiešsaistē vismaz 2 nedēļas iepriekš, ja grupai nepieciešams multivides gids, vai 4 nedēļas iepriekš, ja grupa vēlas doties apmeklējumā gida pavadībā. Multivides gidi ir pieejami visās 24 Eiropas Savienības valodās, bet apmeklējums gida pavadībā ir pieejams angļu, nīderlandiešu, franču un vācu valodā.

Lietas, kas pārsteidz!

Pastāvīgā ekspozīcija
Pastāvīgā ekspozīcija aizved apmeklētājus ceļojumā pa Eiropas vēstures līkločiem — no Eiropas sākotnes un attīstības līdz ieslīgšanai karā un labākas dzīves modeļa meklējumiem.

Pagaidu izstāde: “Aktīvie Jaunieši”
Izstāde “Aktīvie Jaunieši” vēsta par četrām jauniešu paaudzēm, kas iepriekšējā gadsimtā piedzīvoja svarīgus notikumus.

Izglītošanās un mācīšanās
Muzeja rīkotajos darbsemināros un no muzeja piedāvātajiem mācību materiāliem skolēni var iepazīties ar Eiropas vēsturi un tās mantojumu mūsdienu pasaulē.

Ģimenes
Aizraujošas praktiskās nodarbības un pasākumi patiks visu vecumu apmeklētājiem, un sniedz iespēju ģimenēm kopīgi iepazīt Eiropas vēsturi.

Nams ar vēsturi

Eiropas vēstures nams atrodas Leopolda parkā, Eiropas Savienības iestāžu kvartāla centrā Briselē netālu no Eiropas Parlamenta. Vairāk nekā 10 hektāru plašo parku, kurā kādreiz atradās Karaliskais zooloģiskais dārzs, apmeklētājiem atvēra 1880. gadā. Parka teritorijā ir ezers, kura krastos sastopami dažādi savvaļas dzīvnieki un augi, un brīvā dabā ir izveidotas piknika un atpūtas vietas. Pati māja tika rūpīgi atjaunota tā, kā tā izskatījās pagājušā gadsimta 30. gados, kad tajā atradās zobārstniecības klīnika trūcīgiem bērniem. Nepaejiet garām prasmīgi atjaunotiem jūgendstila gleznojumiem ar dzīvnieku motīviem, kuru iedvesmas avots bija franču literāta Žana de Lafontēna fabulas.

Drošība

Lai iekļūtu Eiropas Parlamenta telpās, ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments (personas apliecība vai pase).

Pie ieejas tiks veikta visu apmeklētāju un somu drošības kontrole — līdzīgi, kā tas tiek darīts lidostās. Ir aizliegts ienest šaujamieročus, sprāgstvielas vai viegli uzliesmojošas vielas, gāzes baloniņus, asus priekšmetus un citas lietas, ko var uzskatīt par ieročiem. Saskaņā ar Beļģijas tiesību aktiem dažus aizliegtus priekšmetus var nodot policijai.

Pieejamība

Mūsu darbinieki apmeklējuma laikā labprāt sadarbojas ar zīmju valodas tulkiem. Šādu tulku pakalpojumu noorganizēšana ir grupu vadītāju ziņā.

Apmeklētāju ērtībām

Eiropas vēstures namā ir slēdzami skapīši, zīdaiņu pārtinamais galdiņš, garderobe, veikals un kafejnīca ar 60 vietām, kur tiek piedāvāti atspirdzinoši dzērieni un gardas uzkodas.

Eiropas vēstures nams

Rue Belliard / Belliardstraat 135
1000 Brussels
Belgium

Kā tur nokļūt

Tagad Eiropas Parlamenta apmeklētāji Briselē var izmantot autostāvvietu, vienu darba dienu pirms plānotā apmeklējuma nosūtot rezervācijas pieprasījumu.

Wi-fi

Praktiska informācija

Turpināt apmeklējumu

  

#MuseumMondays

Briselē
Eiropas vēstures nams

“Aktīvie Jaunieši”

Briselē
Eiropas vēstures nams
EN, FR, DE, NL

Nodarbībām paredzētas darba lapas

Briselē
Eiropas vēstures nams
12
18
gadi
90'
10-60
EN, FR, NL, DE

“Atklājumu maršruts”

Briselē
Eiropas vēstures nams
6
10
gadi
10-30
EN, FR, NL, DE