Sala obrad Parlamentu Europejskiego 

Sala obrad Parlamentu Europejskiego

Bruksela
Sala obrad

W Brukseli znajdują się główne biura posłów do Parlamentu Europejskiego. Wizyta w sali obrad to znakomity sposób, by przesiąknąć ekscytującą atmosferą największego na świecie ponadnarodowego parlamentu oraz dowiedzieć się o jego roli i pracy.

30-90'
10-100
24

Sala obrad Parlamentu Europejskiego

Bruksela
Sala obrad

Jesteśmy już gotowi na państwa wizytę

 

Prosimy przestrzegać następujących zasad aby była ona dla państwa bezpieczna (Zaktualizowano: 15/07/20):

  • Dozwolone są tylko wizyty indywidualne (maks. 10 osób).
  • Obowiązują zwykłe godziny otwarcia (patrz poniżej)
  • Proszę zarezerwować wizytę online. Osoby które nie mają potwierdzenia rezerwacji będą wpuszczane tylko w miarę wolnych miejsc.
  • Proszę przynieść własną maseczkę.
  • Przy wejściu możliwa jest kontrola temperatury ciała. Wpuszczane będą tylko osoby z temperaturą ciała poniżej 37.7°C. 
  • Wszyscy indywidualni zwiedzający muszą korzystać z wyznaczonych ścieżek,
  • Proszę zachować odległość 1,5 metra od pozostałych odwiedzających.

 

Zobacz pełne informacje na temat odwiedzania podczas koronawirusa.

 

Sala obrad może pomieścić wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego. Podczas posiedzeń plenarnych odbywają się tu największe i najważniejsze debaty Parlamentu Europejskiego i ważne głosowania. Zwiedzanie jest bezpłatne. Wymagamy wcześniejszej rezerwacji dla grup, ale nie jest ona konieczna w przypadku indywidualnych zwiedzających.

Sprawdź w kalendarzu prac Parlamentu Europejskiego, kiedy mają miejsce sesje w Brukseli. Są one zaznaczone na czerwono i odbywają się od środy do czwartku.

Wizyty nie odbywają się podczas weekendów ani w dni świąteczne i wolne od pracy. W 2020 r.: 09/04, 10/04, 13/04, 01/05, 21/05, 22/05, 01/06, 21/07, 02/11 i od 24/12 do 01/01/2021 r. włącznie.

Zwiedzający indywidualni

Zwiedzający indywidualni mogą zwiedzać salę obrad z przewodnikiem multimedialnym, wziąć udział w briefingu lub śledzić posiedzenia plenarne. Zapraszamy indywidualnie, z rodziną lub w niewielkich grupach do 10 osób. Dzieci w wieku poniżej 14 lat muszą być pod opieką dorosłych. Przy wejściu dla zwiedzających należy stawić się 15 minut przed rozpoczęciem wizyty.

Przewodniki multimedialne

Obejrzyj salę obrad we własnym tempie dzięki przewodnikowi multimedialnemu, który jest dostępny w 24 językach urzędowych UE. Zwiedzanie z przewodnikiem multimedialnym trwa ok. 60 minut. Zwiedzanie z przewodnikiem multimedialnym nie jest możliwe podczas sesji plenarnych.

Przewodnik multimedialny można pobrać przed rozpoczęciem zwiedzania. Aplikacja „EP Visit” jest dostępna w Apple Store i Google Play. Należy pamiętać, że aplikacja działa wyłącznie w strefie dla zwiedzających salę obrad.

Terminy wizyt

Poniedziałek – czwartek Piątek
09:30 - 17:00 9:00 - 13:00
Poniedziałek – czwartek
09:30 - 17:00
Piątek
9:00 - 13:00
 
 

Ostatni zwiedzający wchodzi o 16:00 od poniedziałku do czwartku i o 12:00 w piątek.

Briefing o działalności Parlamentu

Skorzystaj ze spersonalizowanej wizyty z briefingiem, podczas którego pracownik PE prezentuje działalność i rolę Parlamentu Europejskiego. Briefingi są oferowane w poniedziałki i codziennie w okresie letnim (zob. harmonogram poniżej). Trwają od 30 do 60 minut i odbywają się w języku angielskim lub francuskim (inne języki w miarę dostępności).

Harmonogram briefingów

Poniedziałek
11.00 i 15.00
Poniedziałek
11.00 i 15.00
 
 
 
 

Obejrzyj posiedzenie plenarne

Podczas posiedzeń plenarnych dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, z których osoby indywidualnie odwiedzające Parlament mogą przez godzinę przysłuchiwać się obradom. Wstęp zależy od dostępności miejsc. Sprawdź w kalendarzu daty posiedzeń plenarnych w Brukseli.

Godziny zwiedzania podczas posiedzeń plenarnych

Środa Czwartek
15.00–17.30 9.00–12.00
Środa
15.00–17.30
Czwartek
9.00–12.00
 
 

Grupy

Wizyta w sali obrad może zostać zorganizowana dla grup od 10 do 100 osób i należy ją zarezerwować 2–3 miesiące wcześniej. Rezerwacja jest uzależniona od dostępności sal i mówców.

Wizyta grupowa trwa od godziny do dwóch, a składają się na nią: indywidualny briefing, podczas którego pracownik PE prezentuje rolę i uprawnienia Parlamentu Europejskiego, tura pytań i odpowiedzi oraz pobyt na galerii sali obrad. Wizyty te są dostępne od poniedziałku do piątku, we wszystkich 24 językach UE. Zależnie od kalendarza Parlamentu Europejskiego podczas posiedzenia plenarnego grupy mogą przez godzinę śledzić obrady z galerii.

Osoby odpowiedzialne za grupy mogą zarezerwować wizytę, wypełniając formularz online.

Połączone wizyty w kilku obiektach

Podczas wypełniania wniosku o rezerwację prosimy o zaznaczenie zainteresowania możliwością połączenia zwiedzania sali obrad plenarnych z Parlamentarium i/lub Domem Historii Europejskiej. Wcześniejsze powiadomienie zapewni sprawną wizytę.

Kolekcja sztuki Parlamentu Europejskiego

Zwiedzający salę obrad mogą także obejrzeć część kolekcji sztuki Parlamentu Europejskiego.

Składa się na nią 387 dzieł sztuki współczesnej pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, przy czym szczególny nacisk położono na obiecujących młodych artystów. Parlament Europejski przyjął również ponad 120 darowizn i regularnie wystawia wypożyczone dzieła.

 

Bezpieczeństwo

Aby wejść do budynków Parlamentu Europejskiego, potrzebny jest ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Wszyscy zwiedzający i ich bagaże podlegają kontroli bezpieczeństwa podobnej do tej, która odbywa się na lotniskach. Zabrania się wnoszenia broni palnej, materiałów wybuchowych lub substancji łatwopalnych, gazów pieprzowych, ostrych przedmiotów i innych artykułów, które można uznać za broń. Zgodnie z belgijskimi przepisami krajowymi niektóre z zakazanych przedmiotów mogą zostać przekazane policji.

W strefie dla zwiedzających można fotografować i filmować, natomiast jest to zabronione w strefie bezpieczeństwa oraz na galerii sali obrad podczas posiedzeń plenarnych.

Dostępność

Podczas zwiedzania nasi pracownicy chętnie pracują z tłumaczami języka migowego. Zamawianie usług takich tłumaczy należy do osoby odpowiedzialnej za grupę.

Jeśli potrzebujesz szczególnej pomocy, poinformuj nas wcześniej.

Udogodnienia

W budynku im. Paul-Henri Spaaka jest stołówka, lecz jest ona dostępna wyłącznie dla grup po dokonaniu rezerwacji.

Sala obrad

Budynek im. Paul-Henri Spaaka
Rue Wiertz 60 / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruksela
Belgia

Jak dojechać?

Najbliżej do Parlamentu Europejskiego jest ze stacji Bruksela–Luksemburg.

Rozwiązania dla osób niewidomych
Kawiarnia
Rozwiązania dla osób niesłyszących
Restauracja
Przechowalnia bagażu
Niepełnosprawność motoryczna
Wifi

Informacje praktyczne

Kontynuuj wizytę

  

Dom Historii Europejskiej

Bruksela
Dom Historii Europejskiej
90'
10
24

Parlamentarium

Bruksela
Parlamentarium
60'
6
24

Gra fabularna

Bruksela
Parlamentarium
14
18
lat
150'
16-32
24

Stacja Europa

Bruksela
Stacja Europa
15'
1
24