Dom Historii Europejskiej 

Dom Historii Europejskiej

Bruksela
Dom Historii Europejskiej

Od mitów i odkryć po chaos i jedność w XX w. W Domu Historii Europejskiej zwiedzający udają się w podróż śladami historii Europy i są zachęcani do zastanowienia się nad jej przyszłością.

90'
10-150
24

Dom Historii Europejskiej

Bruksela
Dom Historii Europejskiej

t

Wstęp jest wolny, a zwiedzanie trwa ok. 90 minut. Wystawa jest dostępna we wszystkich 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Na szkoły, rodziny i inne grupy czekają specjalnie przygotowane materiały.

Godziny otwarcia

Poniedziałek Wtorek – piątek Sobota – niedziela
13.00–21.00 9.00–18.00 10.00–18.00
Poniedziałek
13.00–21.00
Wtorek – piątek
9.00–18.00
Sobota – niedziela
10.00–18.00

Muzeum jest zamknięte: 1 stycznia / 1 maja / 1 listopada / 24, 25 i 31 grudnia.

Zwiedzający indywidualni

Zwiedzający indywidualni oraz grupy liczące mniej niż 10 osób nie muszą wcześniej rezerwować zwiedzania muzeum. Zwiedzający mogą zwiedzać wystawę swoim tempem z wykorzystaniem przewodników multimedialnych dostępnych we wszystkich 24 językach Unii Europejskiej.

W każdy wtorek od godz. 12.15 do 13.00 oferowane jest zwiedzanie z przewodnikiem w języku angielskim bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

Grupy

Grupy liczące ponad 10 osób muszą zarezerwować zwiedzanie online z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem, jeżeli chcą zwiedzać przy użyciu przewodnika multimedialnego, a czterotygodniowym, jeśli potrzebują przewodnika. Przewodniki multimedialne dostępne są we wszystkich 24 językach Unii Europejskiej, a zwiedzanie z przewodnikiem jest oferowane w językach: angielskim, niderlandzkim, francuskim i niemieckim.

Proponowane atrakcje

Ekspozycja stała
Ekspozycja stała prowadzi zwiedzających przez historię Europy, począwszy od początków i rozwoju Europy, a skończywszy na okresie wojny i poszukiwaniu lepszego życia.

Wystawa czasowa: „Burzliwa młodość”
Burzliwa młodość opowiada historię czterech pokoleń młodych ludzi, którzy dorastali w kluczowych momentach minionego wieku.

Edukacja i nauka
Warsztaty i materiały edukacyjne umożliwiają uczniom zmierzenie się z europejską historią i jej dziedzictwem we współczesnym świecie. 

Rodziny
Zajęcia interaktywne i wydarzenia kierowane są do zwiedzających osób w każdym wieku, a rodzinom umożliwiają wspólne poznawanie historii Europy.
 

Dom z historią

Dom Historii Europejskiej jest usytuowany w Parku Leopolda, w sercu dzielnicy europejskiej w Brukseli i w pobliżu Parlamentu Europejskiego. Park ten, o łącznej powierzchni 10 hektarów, znajduje się na terenie dawnego Królewskiego Ogrodu Zoologicznego i został otwarty dla publiczności w 1880 r. Znajduje się w nim piękne jezioro – siedziba dzikiej fauny i flory, a także strefa piknikowa i ławki. Sam budynek został starannie odnowiony na wzór pierwotnego budynku z lat 30., w którym mieściła się klinika dentystyczna dla ubogich dzieci. Nie przegap przepięknie odnowionych malowideł w stylu art déco obrazujących zwierzęta, inspirowanych utworami francuskiego bajkopisarza Jean'a de La Fontaine'a.

Bezpieczeństwo

Aby wejść do budynków Parlamentu Europejskiego, potrzebny jest ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Wszyscy zwiedzający i ich bagaże podlegają kontroli bezpieczeństwa podobnej do tej, która odbywa się na lotniskach. Zabrania się wnoszenia broni palnej, materiałów wybuchowych lub substancji łatwopalnych, gazów pieprzowych, ostrych przedmiotów i innych artykułów, które można uznać za broń. Zgodnie z belgijskimi przepisami krajowymi niektóre z zakazanych przedmiotów mogą zostać przekazane policji.

Dostępność

Podczas zwiedzania nasi pracownicy chętnie pracują z tłumaczami języka migowego. Zamawianie usług takich tłumaczy należy do osoby odpowiedzialnej za grupę.

Udogodnienia

W Domu Historii Europejskiej znajdują się zamykane szafki, stanowiska do przewijania dzieci, szatnia, sklep i kawiarnia (60 miejsc) oferująca napoje chłodzące i smaczne przekąski.

Dom Historii Europejskiej

Rue Belliard / Belliardstraat 135
1000 Bruksela
Belgia

Jak dojechać?

Osoby zwiedzające Parlament Europejski w Brukseli mogą zostawić samochód na parkingu, jeżeli złożą wniosek o rezerwację co najmniej jeden dzień roboczy przed planowaną wizytą.

Wi-fi

Informacje praktyczne

Kontynuuj wizytę

  

#MuseumMondays

Bruksela
Dom Historii Europejskiej

Burzliwa młodość

Bruksela
Dom Historii Europejskiej
EN, FR, DE, NL

Fiszki z ćwiczeniami

Bruksela
Dom Historii Europejskiej
12
18
lat
90'
10-60
EN, FR, NL, DE

Szlak odkryć

Bruksela
Dom Historii Europejskiej
6
10
lat
10-30
EN, FR, NL, DE