Online aktivity 

navštíviť

Zdroje online

Online
Európsky parlament

Naplánujte si návštevu vopred.

 

6
99
rokov
24
 

Pozrite si: čo je Európsky parlament?

Online
Európsky parlament

Vypočujte si, čo o Európskom parlamente, jeho fungovaní a tvorbe európskych právnych predpisov hovoria ľudia, ktorí sú jeho súčasťou. Video je súčasťou multimediálneho sprievodcu, ktorý je k dispozícii návštevníkom Parlamentu v Štrasburgu.

16
99
rokov
24
 

Stála výstava v Dome európskej histórie

Online
Dom európskej histórie

Pozrite si niektoré ukážky zo stálej výstavy Domu európskej histórie. Výstava má šesť častí, z ktorých sa dozviete, ako dejiny formovali európsku pamäť a ako dodnes ovplyvňujú náš každodenný život.

12
99
rokov
24
 

Výstava Nepokojná mladosť v Dome európskej histórie

Online
Dom európskej histórie

Európa očami štyroch generácií mladých ľudí, ktorí dospievali v kľúčových momentoch minulého storočia. Táto dočasná výstava ukazuje medzinárodné prepojenia, spoločenský aktivizmus a individuálne slobody, ktoré charakterizujú históriu mladých v Európe.

 

12
99
rokov
24
 
hrať

Kútik na vzdelávanie

Online
Európsky parlament

O Európskej únii sa dá dozvedieť toľko zaujímavostí! Zabavte sa pri našich hrách a kvízoch. Sú tu hry pre rôzne vekové skupiny a rôzne úrovne, ktoré sa môžu hrať doma alebo počas vyučovania.

6
18
rokov
24
 

Nájdite rozdiely vo svojom každodennom živote

Online
Európsky parlament

V tejto zábavnej online hre zistíte, ako Európska únia vplýva na váš každodenný život. Porovnajte scénky z bežného života a nájdite 12 zlepšení, ktoré prináša Európska únia.

 

6
99
rokov
EN, FR, NL
 
naučiť sa

Európske podujatie pre mládež online

Online
Európsky parlament

Európske podujatie pre mládež (EYE) 2020 sa konalo online. EYE online ponúka mladým ľuďom jedinečnú príležitosť virtuálne sa stretnúť, inšpirovať, podeliť sa o svoj príbeh a spoznať príbehy iných. Všetky aktivity EYE online sa naživo vysielali na facebooku a teraz si ich môžete pozrieť.

16
30
rokov
DE, EN, FR
 

Online výstava o Schumanovej deklarácii

Online
Európsky parlament

Zaujímavé informácie o Schumanovej deklarácii – od problémov, ktorým Európa čelila v roku 1950, až po muža, ktorého meno nesie toto historické vyhlásenie. Táto výstava zrozumiteľne objasňuje, prečo je 9. máj Dňom Európy a aké boli počiatky Európskeho parlamentu.

 

16
99
rokov
24