Dom európskej histórie 

Dom európskej histórie

Brusel
Dom európskej histórie

Návštevníci Domu európskej histórie sa vydajú na cestu dejinami Európy od mýtov a objavov k chaosu a jednote 20. storočia a budú sa môcť zamyslieť nad jej budúcnosťou.

90'
10-150
24

Dom európskej histórie

Brusel
Dom európskej histórie

Vstup je zadarmo, prehliadka trvá približne 90 minút. Exponáty sú dostupné vo všetkých 24 úradných jazykoch Európskej únie. Pre školy, rodiny a skupiny sú pripravené aj špeciálne materiály a zážitky.

Otváracie hodiny

pondelok utorok až piatok sobota a nedeľa
od 13.00 do 21.00 h od 9.00 do 18.00 h od 10.00 do 18.00 h
pondelok
od 13.00 do 21.00 h
utorok až piatok
od 9.00 do 18.00 h
sobota a nedeľa
od 10.00 do 18.00 h

Múzeum je zatvorené: 1. januára, 1. mája, 1. novembra, 24., 25. a 31. decembra

Individuálni návštevníci

Pre individuálnych návštevníkov a skupiny do 10 osôb nie je pred návštevou múzea potrebná rezervácia. Návštevníci si môžu výstavu prejsť vlastným tempom a použiť pritom multimediálneho sprievodcu, ktorý je dostupný vo všetkých 24 úradných jazykoch Európskej únie.

Prehliadky so sprievodcom v anglickom jazyku sa konajú každý utorok od 12.15 do 13.00 h. Rezervácia nie je potrebná.

 

Skupiny

Skupiny nad 10 osôb si musia návštevu zarezervovať aspoň 2 týždne vopred, ak žiadajú o poskytnutie multimediálneho sprievodcu, alebo 4 týždne vopred, ak žiadajú o prehliadku so sprievodcom. Multimediálny sprievodca je dostupný vo všetkých 24 jazykoch Európskej únie. Prehliadky so sprievodcom sa organizujú v anglickom, holandskom, francúzskom a nemeckom jazyku.

Objavte všetky možnosti

Stála výstava
Stála výstava prevedie návštevníka dejinami Európy, a to od jej počiatkov a vývoj, ktorý vyústil do vojny, po hľadanie lepšieho života.

Dočasná výstava: Nepokojná mladosť
Výstava Nepokojná mladosť rozpráva príbeh štyroch generácií mladých ľudí, ktorí dospievali v kľúčových momentoch minulého storočia.

Výučba a vzdelávanie
Na seminároch a prostredníctvom vzdelávacích materiálov môžu študenti skúmať európsku históriu a jej odkaz v súčasnom svete. 

Rodiny
Do praktických aktivít a podujatí sa zapájajú návštevníci všetkých vekových skupín a rodiny môžu európsku históriu objavovať spoločne.
 

Dom s históriou

Dom európskej histórie sa nachádza v nádherne zrenovovanej budove Eastman uprostred zelene v parku Léopold. Park s rozlohou 10 hektárov sa nachádza na mieste bývalej kráľovskej zoologickej záhrady a pre verejnosť bol otvorený v roku 1880. Jeho súčasťou je nádherné jazero s množstvom voľne žijúcich zvierat, ako aj priestory na piknik v prírode a zóna s lavičkami na sedenie. Samotná budova bola starostlivo zrenovovaná podľa pôvodného vzhľadu z 30. rokov 20. storočia, keď slúžila ako zubná klinika pre deti z chudobných rodín. Nenechajte si ujsť krásne reštaurované maľby zvierat v štýle art déco na motívy bájok francúzskeho spisovateľa Jeana de La Fontaina.

Bezpečnosť

Na vstup do budov Európskeho parlamentu sa vyžaduje platný doklad totožnosti (občiansky preukaz alebo pas).

Pred vstupom prechádzajú všetci návštevníci a všetky tašky bezpečnostnou kontrolou ako na letiskách. Zbrane, výbušniny alebo horľaviny, obranné spreje, ostré veci a ďalšie predmety, ktoré by sa dali považovať za zbrane, sú zakázané. V súlade s belgickými právnymi predpismi môžu byť niektoré zakázané predmety odovzdané polícii.

Prístupnosť

Naši zamestnanci budú počas návštev radi spolupracovať s tlmočníkmi do posunkovej reči. Za zabezpečenie služieb takýchto tlmočníkov zodpovedajú vedúci skupín.

Zariadenia

V Dome európskej histórie sú k dispozícii uzamykateľné skrinky, priestory na prebaľovanie detí, šatňa, obchod a kaviareň (60 miest) s ponukou osviežujúcich nápojov a chutného občerstvenia.

Dom európskej histórie

Rue Belliard/Belliardstraat 135
1000 Brusel
Belgicko

Ako sa k nám dostať

Návštevníci Európskeho parlamentu v Bruseli môžu svoje autá nechať v parkovisku na základe žiadosti o rezerváciu, ktorú treba odoslať najneskôr jeden pracovný deň pred návštevou Parlamentu.

Wi-fi

Praktické informácie

Pokračovať v návšteve

  

#MuseumMondays

Brusel
Dom európskej histórie

Pracovné listy

Brusel
Dom európskej histórie
12
18
rokov
90'
10-60
EN, FR, NL, DE

Dobrodružná cesta

Brusel
Dom európskej histórie
6
10
rokov
10-30
EN, FR, NL, DE