Dom Jeana Monneta 

Dom Jeana Monneta

Ďalšie miesta
Dom Jeana Monneta

Navštívte interaktívnu výstavu v dome Jeana Monneta v Bazoches-sur-Guyonne a spoznajte život a dielo jedného z architektov súčasnej Európy.

0
99
rokov
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Dom Jeana Monneta

Ďalšie miesta
Dom Jeana Monneta
0
99
rokov
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Dom Jeana Monneta je miestom, kde môžete spoznať život a dielo jedného z architektov súčasnej Európy. Interaktívna stála výstava vám predstaví Jeana Monneta a priblíži vám jeho úspechy.

Dom Jeana Monneta v Bazoches-sur-Guyonne je historickým svedectvom o desaťročiach neúnavnej práce tohto štátnika. Súčasťou výstavy sú multimediálne aktivity, prostredníctvom ktorých sa dozviete, ako Jean Monnet ovplyvnil súčasnú Európu a ako európske inštitúcie ovplyvňujú váš život.

Vďaka svojej polohe (45 km západne od Paríža) bol tento dom ideálnym útočiskom na oddych od ruchu francúzskeho hlavného mesta a Monnet tu mohol nerušene rozvíjať svoju víziu európskeho mieru a jednoty. Vstup je zadarmo, prehliadka trvá približne 60 minút.

 

Otváracie hodiny

pondelok až piatok sobota a nedeľa
od 9.00 do 18.00 h od 10.00 do 18.00 h
pondelok až piatok
od 9.00 do 18.00 h
sobota a nedeľa
od 10.00 do 18.00 h
 
 

Múzeum je zatvorené:
1. januára, 1. mája, 1. novembra, 24., 25. a 31. decembra.

Individuálni návštevníci

Pre individuálnych návštevníkov a skupiny do 10 osôb nie je pred návštevou múzea potrebná rezervácia. Návštevníci si môžu výstavu pozrieť vlastným tempom s multimediálnym sprievodcom, ktorý je k dispozícii vo francúzskom, v anglickom a nemeckom jazyku.

Skupinové návštevy

Skupiny nad 10 osôb si musia multimediálnych sprievodcov aj návštevu so sprievodcom rezervovať vopred.

Návštevy s multimediálnym sprievodcom sú k dispozícii vo francúzskom, v anglickom alebo nemeckom jazyku a treba si ich rezervovať minimálne 2 týždne vopred.

Návštevy so sprievodcom sú k dispozícii vo francúzskom, anglickom, nemeckom, španielskom a talianskom jazyku. Tieto návštevy si treba rezervovať aspoň 4 týždne vopred a možno ich zostaviť tak, aby zodpovedali záujmom skupiny. Môžu byť zamerané na rozličné témy od Európskej únie v súčasnosti až po historický pohľad na európsky mier.

Pre školské skupiny organizujeme aj tvorivé dielne, na ktorých sa žiaci oboznamujú s témami ako európske občianstvo, či reakcia Európy na zmenu klímy.

Skupinovú návštevu si môžete rezervovať na týchto telefónnych číslach:
+33 (0)1 34 86 12 43
+32 (0)2 28 41 357

Kto bol Jean Monnet?

Jean Monnet sa narodil a vyrastal v rodine výrobcov koňaku a celý svoj život strávil prácou s cezhraničným rozmerom. Vždy bol presvedčený o tom, že ľudia sa budú mať lepšie, ak spoja svoje sily. Svoju kariéru začal v rodinnom podniku a neskôr sa venoval medzinárodným financiám. Počas oboch svetových vojen zohral zásadnú úlohu pri presviedčaní spojencov o potrebe spolupráce. Po roku 1945 sa snažil nájsť trvalé riešenie, ktoré by zabránilo opätovnému prepuknutiu vojny v Európe. V úsilí o ukončenie francúzsko-nemeckej rivality vytvorili spolu s Robertom Schumanom plán, na základe ktorého mohli európske krajiny spoločne riadiť ťažbu uhlia a výrobu ocele, čo viedlo k vytvoreniu prvého európskeho spoločenstva – Európskeho spoločenstva uhlia a ocele – a otvorilo cestu pre ďalšiu európsku spoluprácu.

Dom Jeana Monneta

7 chemin du Vieux Pressoir, Houjarray
78490 Bazoches sur Guyonne
Francúzsko

Praktické informácie

Pokračovať v návšteve

  
15.0017.00 28-01-2020

Meet the Finnish Ambassador

-Celý obsah je dostupný v angličtine- Join the Finnish Ambassador to France to mark the end of the Finnish Presidency of the European Union.

Ďalšie miesta
Dom Jeana Monneta

Europa Experience

Ďalšie miesta

Dom európskej histórie

Brusel
Dom európskej histórie
90'
10-150
24