Aktuality 

Featured 

Sdílet tuto stránku na Twitter

Četli jste už několik komentářů o projevu německé kancléřky na plénu EP, a chcete ho mít z první ruky? V tiskové zp… https://t.co/WPxccXRQBw

Nejnovější videa 

       

Další články: 

Bezpečné, diverzifikované a zároveň ekologické dodávky energie: Jak to zajistit díky transevropským energetickým sítím.        

Financování klíčových energetických projektů - takzvaných transevropských energetických sítí - má být podle poslanců revidováno tak, aby odpovídalo klimatickým cílům. Plénum chystá hlasování

Evropští spotřebitelé, kteří utrpěli újmu na svých právech, budou brzy moci žalovat společnost hromadně, bez ohledu na to, kde žijí. Něco takového je dnes téměř nemožné. Tato nová legislativa lépe ochrání zákazníky a současně zabrání zneužívání soudních sporů.        

Společnost 
 

Domoci se svých práv bude zase o něco snadnější. EU schválila nová pravidla pro řešení situací, kdy je nějakou nezákonnou praktikou poškozeno víc lidí. A to jak doma, tak v zahraničí.

ilustrační foto tajícího ledu:  Ezra Comeau-Jeffrey / Unsplash        

Společnost 
 

Zmírnění změn klimatu a jejich dopadů je pro Parlament dlouhodobě zásadní téma. Nabízíme přehled hlavních opatření, základní data a odkazy na další informace.

Banner - Summer Top Story Animal Welfare ©John/AdobeStock        
Priorita 

Priorita 
Lepší životní podmínky pro zvířata 

Společnost 
 

Zajistit dobré životní podmínky hospodářských zvířat, ochránit je před týráním a zároveň v přírodě v hojném počtu udržet zvěř divokou - vše si EU dala za úkol.

Infografika obchodní dohody        

Svět 
 

Evropská unie má se svými obchodními partnery řadu dohod. Každou z nich musí schválit Evropský parlament. Přečtěte si, jaké dohody EU vyjednala a na jakých nyní pracuje.

Auta na hraničním přechodu        

Bezpečnost 
 

Cestování po Evropě bez pasů a hraničních kontrol, které umožňuje „schengenský prostor“, je jedním z nejhmatatelnějších úspěchů evropské integrace. Více se dozvíte v našem průvodci.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům