Aktuality 

Featured 

©Vitalii Vodolazskyi/AdobeStock        

Společnost 
 

Kyberkriminalita od začátku pandemie koronaviru raketově narostla. Útočníci využívají to, že lidé mají strach a nechají se snadněji nachytat. Proto přinášíme tipy, jak se chránit.

Peníze EU vyčlenila pro 18 projektů        

Společnost 
 

Co nejrychleji vyvinout vakcínu a zavést účinnou léčbu koronaviru. To jsou dva kroky, které by současnou světovou pandemii výrazně zbrzdily. Právě na vědecký výzkum proto EU posílá peníze.

Výloha obchodu s nápisem "zavřeno kvůli koronaviru" ©Antic/AdobeStock        

Ekonomika 
 

Řešit následky nákazy koronavirem členským státům pomůže 37 miliard eur z unijních peněz. Pro Českou republiku je v rozpočtu vyhrazeno v přepočtu třicet miliard korun.

Tabule se zrušenými lety ©Synthex/Adobe Stock        

Společnost 
 

Zrušený let kvůli nákaze Covid-19? Nechcete nebo nemůžete vycestovat? Přinášíme informace o právech cestujících během současné mimořádné situace.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Další víkend, kdy #zustavamedoma Díky!😷 Na podporu morálky tohle VIDEO ⤵ Evropani našli různé způsoby, jak si v ka… https://t.co/NPdrsw3zgk

Další články: 

EU ve výzkumu podporuje 140 týmů ©Chinnapong/AdobeStock        

Jak Evropská unie zmírňuje dopady pandemie koronaviru? Jak chrání obyvatele, jak pomáhá jednotlivým ekonomikám a jak podporuje solidaritu mezi zeměmi?

Vítězové Ceny Karla Velikého pro mladé 2019        

Evropské záležitosti 
 

Je vám mezi 16 a 30 lety? Pracujete na projektu s evropským rozměrem? Když se přihlásíte do soutěže o Cenu Karla Velikého, můžete získat finanční podporu až 7 500 eur a navrch výlet do Cách.

©Mirko/Adobe Stock        

Společnost 
 

Po vypuknutí epidemie koronaviru se raketovým tempem začala šířit nejenom nákaza, ale taky dezinformace. Proto přinášíme přehled, jak na nepravdivé informace reagovat.

Jak EU reaguje na koronavirus        

Evropské záležitosti 
 

Ve čtvrtek 26. března Parlament mimořádně zasedne ke schvalování opatření v souvislosti se šířením koronaviru. Poslanci se zaměří na pomoc lidem a podnikům zasaženým krizí.

Kandidatura Turecka na vstup do EU čelí nebývalému tlaku        

Svět 
 

Od obchodu po řízení migrace a spolupráci v NATO: oblastí, kde Evropa a Turecko po desetiletí spolupracují k vzájemnému prospěchu, je mnoho. Poslední vývoj ovšem nebyl dobrý. Shrnujeme.

Předseda Evropské rady Charles Michel na plenárním zasedání        

Unie musí mít peníze na boj s nečekanými událostmi, jako je šíření koronaviru nebo náhlá vlna migrace. Poslanci kritizují dosavadní přístup členských států k příštímu dlouhodobému rozpočtu.

Europoslanci při zahájení březnového plenárního zasedání v Bruselu        

Evropské záležitosti 
 

Na zkráceném plenárním zasedání poslanci řešili, jak zastavit šíření nákazy novým koronavirem, napětí na řecko-turecké hranici a dlouhodobý rozpočet.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům